Gri şehrin adaleti: Kefe

Ankara çoğu zaman gri şehir olarak anılır. Bu, biraz da dış görünüşe mahkum edilmiş insanın kaçınılmaz yorumlarındandır. O yüzden Ankara’yı ne içine doğan ne de dıştan bakan tam anlayabilir. Ankara’yı mecbur kalan anlar ve sever. Zira, Ankara’da mecbur kalanlara bırakılmış çok şey vardır. Sokaklar, dönerciler, parklar, serin akşamlar, devlet tiyatrosu ve birazcık bürokrasi çekingenliği Ankara mecburlarına aittir. Buna karşılık Ankara’nın “sahipleri” de vardır. Buna sahip olanlar tüm ülkeye hakim olurlar. Ne güzeldir ki “sahipler”, mecburlarla pek ilgilenmezler. Bu podcast dizisi de Ankara’nın gri şehirliliğine, akademisine, bürokrasisine ve derinliğine nazire yapıyor. Hukuk, adalet, cinayet ve Ankara üzerine yeniden düşünmemizi sağlıyor. Soluksuz dinlediğim modern zamanların radyo tiyatrosu.

İdealist avukat Can, idealler ve gerçekler arasında gidip gelirken kendini seri cinayetlerin arasında bulur. Bir hukuk hocasının ölümü ile başlayan bu serüven; adalet, iktidar, aşk ve idealler üzerine…

Öner Erkan ve Sanem Öge’nin başrollerini paylaştığı bu podcast dizisi Podbee Media tarafından yayınlanmış. Dizinin senaryosu Başar Öztürk’e, yönetmenliği ise Tansu Biçer ve Tülin Özen’e ait. Cinayet podcast dizisi 6 bölümden oluşuyor. 25 ila 40 dakika arasında değişen bölümlere Apple Podcast veya Spotify’dan ulaşabilirsiniz. Unutmadan ekleyeyim: Podbee Media’nın birçok podcast serisinden birisi de Karanlık Bölge. Tansu Biçer ve Tülin Özer yine birlikte çalışmışlar.

Kefe’yi aşağıya eklenen bağlantılar vasıtası ile dinleyebilirsiniz.

Oyuncular: Öner Erkan, Sanem Öge, Kerem Atabeyoğlu, Ahmet Somers, Sarp Aydınoğlu, Güliz Gençoğlu

Senarist: Başar Öztürk

Yönetenler: Tansu Biçer ve Tülin Özen

Ses tasarım: Okan Kaya

Yapım: Podbee Media

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s